• Телефон: 86-755-23501255 
 • Е-пошта: sales@gtpcb.com

  Ние сме фабрика на PCB Fab + Собранието

  производи покриваат повеќе од 100 земји и региони во светот производи покриваат повеќе од 100 земји и региони во светот
  • PCB Производство

   PCB Производство

   3/3mils multilayers/HDI/impedance controlled/flexible/ENIG
  • PCB собрание

   PCB собрание

   7 SMT lines/0201 SMD/x-Ray BGA/AOI/Through hole soldering
  • електрични тест

   електрични тест

   Programming/In-circuit Test/Function Test/Burn In Test
  • Собранието на производот

   Собранието на производот

   Final product assembly lines/Plastic and metal parts sourcing

  Производи и услуги

  производи покриваат повеќе од 100 земји

  за нас

  19 години се фокусира на градење на бои и премази за дрво

  Златен Триаголник PCB & Technologies Ltd е основана во 2004 година како производител целосна услуга PCB специјализирани за висок микс, ниска / среден обем и брз пресврт прототипови за истражување и развој. Нашите производи се широко се користи во телекомуникациите, компјутерска апликација, индустриска контрола, high - end електроника, медицински третман, воени производи и др, како и, за снабдување на додадена вредност, ние исто така може да снабдување ЕМС услуги, обезбедување од страна на нашата компанија филијала во Вухан , провинција Хубеи.

  Ние сме фабрика на PCB Fab + Собранието

  производи покриваат повеќе од 100 земји и региони во светот производи покриваат повеќе од 100 земји и региони во светот
  • A + материјали

   A + материјали

   High class PCB laminates/Original electronic components/Other parts
  • Напредно објекти

   Напредно објекти

   Samsung SMT mounter(75,000chips/hr)/x-Ray/AOI/Automatic programming/Electrical test
  • 3 Критички КК

   3 Критички КК

   Incoming material/In-process quality control/Outgoing quality assurance
  • 100% испитување

   100% испитување

   All boards will be tested (ICT/FCT/Temp./Humidity/Drop/Vibration) before delivery.

  доверливи партнери

  производи покриваат повеќе од 100 земји и региони во светот производи покриваат повеќе од 100 земји и региони во светот
  • 01
  • 01/01
  • 01-2
  • 03/01
  • 04/01
  • 05/01
  • 06/01
  • 07/01
  • 08/01