• Phone: 86-0755- 85275761
 • Е-пошта: sales@gtpcb.com

  What we are capable of PCB Manufacturing & PCB Assembly?

  Products cover more than 100 countries and regions in the world 
  • PCB Производство

   PCB Производство

   3/3mils Mutilayers/HDI/Rigid-Flex/Hard Gold Plating
  • PCB собрание

   PCB собрание

   9 fully integrated SMT Line/0201SMD/0.12mm BGA/POP/FPC SMD
  • електрични тест

   електрични тест

   Programming/In-circuit Test/Function Test/Burn In Test
  • Box-Building

   Box-Building

   Plastic&Metal parts sourcing/Leading-edge box build service

  Производи и услуги

  Products are exported all over the world

  за нас

  More than 14 years focus on PCB Fab

  Златен Триаголник PCB & Technologies Ltd е основана во 2004 година како производител целосна услуга PCB специјализирани за висок микс, ниска / среден обем и брз пресврт прототипови за истражување и развој. Нашите производи се широко се користи во телекомуникациите, компјутерска апликација, индустриска контрола, high - end електроника, медицински третман, воени производи и др, како и, за снабдување на додадена вредност, ние исто така може да снабдување ЕМС услуги, обезбедување од страна на нашата компанија филијала во Вухан , провинција Хубеи.

  We are PCB Fab+EMS Provider

  Products cover more than 100 countries and regions in the world
  • A + материјали

   A + материјали

   High class PCB laminates/Original electronic components/Other parts
  • Напредно објекти

   Напредно објекти

   Panasonic SMT mounter(75,000chips/hr)/x-Ray/AOI/Automatic programming/Electrical test
  • 3 Критички КК

   3 Критички КК

   Incoming material/In-process quality control/Outgoing quality assurance
  • 100% испитување

   100% испитување

   All boards will be tested (ICT/FCT/Temp./Humidity/Drop/Vibration) before delivery.

  доверливи партнери

  производи покриваат повеќе од 100 земји и региони во светот производи покриваат повеќе од 100 земји и региони во светот
  • byd
  • tridonic
  • candy
  • magna
  • Fiberhome
  • HUAWEI
  • sanmina
  • sunright
  • GM