PCB Производство - Златен Триаголник PCB & технологии копродукции, Ltd
 • Phone: 86-0755- 85275761
 • Е-пошта: sales@gtpcb.com

  PCB производство

   

  PCB Експертите нудат евтини ПХБ за количините малку, како и 1 парче на високо како 5000 парчиња. Покрај тоа, нашите PCB дизајнери погледне во текот на секој дизајн за евентуалните грешки. Оваа услуга не може да се најде на повеќето PCB изработка куќи. Исто така, ние ја следиме многу строги PCB manufacturingworkflow да се обезбеди висок квалитет на испорака. Златен Триаголник клиенти PCB доаѓаат од широк спектар на индустрии и бизнис сегменти, како што се полупроводници, претпријатието компјутери, мрежи и телекомуникации, безжичен пазари, медицински и биолошки, индустриски и вградени системи, мрежа за багаж, за автомобилска електроника, дигитални играчки, лабораториски инструменти, итн Тоа е затоа што може да се потпре на нашите PCBAmanufacturing и монтажа на PCB услуги. Како што овој документ, ние се постави дел од нашите случаи клиент за вашиот референца. Ние може да се направи отколку да се замисли. Во принцип, нашата глобална клиенти имаат следново впечатоци на нашите услуги: брз одговор, разумно ниво на цените, врвот гледна точка на клиентите, квалитетот посветеност.

   

  PCB Производство одбори

   

  Златен Триаголник PCB инвестирано повеќе од 10 милиони американски долари за фабрика објекти, вклучувајќи ПХБ и PCBA собранието опрема (Киселина Бакар преку дупка позлата, ЦПУ дупчење, PCB гравирање машина, PCB фреза, површинска монтажа машина, Reflow рерната, Автоматски Оптички инспекција (ОИ) , бран лемење) и научен систем за управување, преку кој вашите барања ПХБ и PCB собранието може да се исполни со висок квалитет и согласност со меѓународните стандарди.

  Контакт МОО Електроника сега!

  PCB Производство Можности

  • Најмалата големина вежба од 0.1mm (~ 4mil)
  • Од 1 до 36 слоеви
  • Цврсти (стандардна FR4), Flex, алуминиум поддржани.
  • FR4 *, Роџерс, Duriod, Полимид, CEM1,3, итн
  • PCB дебелина Производство почеток во 8mil за крути и 0.2mm за Flex.
  • 0,4 унца до 4 унца бакар
  • Минимална Рута / простор на 3mil.
  • Крај вклучуваат; потопување злато, сребро, калај, олово бесплатно HASL и OSP.
  • Одборот финиш бои; Зелена, сина, црна, жолта, црвена, бела.

  Ние избираме + одделение меч за да се обезбеди стабилна работа (општо FR-4) на PCB измислица. Во текот на процесот на производство PCBA, автоматски бакар позлата линии и со голема брзина Машини за дупчење (бренд: Tmax) да се направи точноста и брза испорака загарантирана. Сите печатени коло ќе бидат откриени од страна на напредни автоматски машини за летање сонда (или тест рамка) во следните фази за да бидете сигурни дека секој ПХБ е во ред од внатрешните кола да се надвор од форма. Во почетната фаза на PCB дизајн, тајмингот е секогаш многу важна. Нашиот брз кривина за PCB собранието прототипови, ЕКО (Инженеринг наредби промени) и BGA reballing / rework услуги носи водство вашето време со највисока смисла, нема волумен цел материја (како што е малку како едно парче). Нашите 20 часа PCB примерок експрес сервис веќе е спасител за голем број на дизајн на производи тимови се соочуваат со строги рокови. Нашите инженер ќе следат строги и рафинирани PCBA работа за извршување на процесот на PCB Производство и PCB монтажа. Нашите PCBA одбори се широко служи за корисниците на различни индустрии, како што се автомобилската, медицински и здравствени, картичка систем, и потрошувачка електроника. Општо земено, ние ги исполни стандардите на ISO за управување со квалитет и IPC-А-610E низ фази на влезните материјали, печатење на екран, SMT, ОИ, IPQC, натопи и тест PCBA. Во принцип, вашиот PCB прототип може да биде добро служи со нас. Бидејќи ние го добиете вашиот производ изготви решение, сите следни процес ќе биде контролирана од страна на нашите строги управување со тек на работа PDCA. Нашиот посветен инженери ќе комуницира навремено со вас и да го реши секој проблем. Покрај тоа, нашите способности глобалната PCBA производство може да ги намалите трошоците за над очекувањата и без никакви проблеми. Ние ќе биде вашиот најдобар производител на ПХБ и PCB собранието партнер.

   

  PCB ламинат

   

  (За повеќе фотографии кликнете тука)

  PCB Производство контрола на квалитет

  Ние избираме врвот добавувачи на состојба за да се обезбеди стабилна работа (општо FR-4). Во текот на процесот на производство, автоматски бакар позлата линии и со голема брзина Машини за дупчење (бренд: Tmax) да се направи точноста и брза испорака загарантирана. Сите печатени коло ќе бидат откриени од страна на напредни автоматски машини за летање сонда (или тест рамка) во следните фази за да бидете сигурни дека секој ПХБ е во ред од внатрешните кола да се надвор од форма.

  Различни PCB Производство

  Ние инвестирани повеќе од 10 милиони американски долари за PCB капацитети вклучувајќи црвена линии, Машини за дупчење, летање сонда, текст Screener итн Сите овие се за вас нуди можност за месечна 15.000 квадратни метри PCB производство, кој се применува за мали средни големи бизнис нарачки . Со цел да се исполнат различни барања пазар, ние се направи на различни производство на решенија за следните видови на плочка. На овој начин, може да се фати чекор со потребите на клиентите се шири преку нашите флексибилни услуги.

  Флексибилни печатени коло производство ИЧР производство на ПХБ Алуминиум производство на ПХБ
  Цврсти Flex PCB производство Јаглерод производство на ПХБ мастило Слепи погребан преку производство на ПХБ
  Висока бакар производство на ПХБ производство на импеданса на PCB Брн во одбор производство на ПХБ
  MIL-спец производство на ПХБ Автомобилската производство на ПХБ Мрежа за производство комуникација PCB
  задни панели за производство на PCB Безоловни производство на ПХБ Ниски трошоци за производство на ПХБ
  4 слој производство на ПХБ 6 слој PCB производство 8 слој PCB производство

  Откако ќе го заврши процесот на производство на ПХБ, сега е време да се подготви влезните материјали во согласност со листа Бум и да почне фаза на PCB собранието или проверете дизајн ПХБ. Исто така, за повеќе детали, можете да ги видиш повеќе на нашите услуги.

  Контакт МОО Електроника сега!