Крути - Златен Триаголник PCB & технологии копродукции, Ltd
 • Phone: 86-0755- 85275761
 • Е-пошта: sales@gtpcb.com

  Цврсти

  Цврсти
  Опис способности
  1.Product Опсег 2-30L (HDI: 1 + N + 1; 2 + N + 2)
  2.Board дебелина 0.2mm-7.0mm
  3.Copper фолија Внатрешна: 6oz, Вон: 4oz
  толеранција 4.Board дебелина ' +/- 10% - + / - 8%
  5.Material FR4, KB, тефлонски, Роџерс, Арлон, Изола, TACONIC, IT180, Nelco
  третман 6.Surface HASL, безоловна HASL, OSP, позлата злато (1U "-50u") ENIG (1U "-8u") Златен Прст (1U "-50u") потопување сребро, потопување Тин (0.8-1.5um)
  7.Size на готовиот производ Мин: 10 * 10mm, Макс: 1200 * 500mm
  8.Min. механички преку дупки и рампа Дупки: 0.2mm / рампа: 0.4mm
  9.Min Ласерски дупчење дупки и рампа 0.1mm, рампа <0.1mm
  10.Min. дупка толеранција +/- 0.05mm (NPTH), +/- 0.075mm (PTH)
  11.Min бакар дебелина од holes'wall 20um
  12.Min простор за дупчење дупки за Диригент  0.15mm (<8L); 0.2 (8 <14); 0.225mm (<= 24L)
  13.Min. ширина диригент / простор 0.075 / 0.075mm (3 / 3mil)
  14.Min големина на лемење PAD / анулус Рампа: 0.4mm / 0.3mm (ласерски копра), анулус: 0.1mm
  15.Hole ѕид за да се проводник Innerlayers на повеќеслојни 0.2mm
  16.Hole до дупка јаз работ 0.8mm
  17.Solder маска боја и дебелина Боја: зелена, црна, жолта, сина, црвена, бела, зелена Мет Дебелина: 10-20um
  боја 18.Silk екран Бела, црна, жолта
  19.Profile толеранција +/- 0.15mm (рутирање), +/- 0.1mm (удирање)
  20.Min простор од проводник / дупки за да раб 0.15mm / 0.2mm
  21.Warp & пресврт  0,3% -0,7%
  22.Thickness на peelablemask 0.2-0.5mm (Max приклучување дупки: 4.5mm)
  23.Bevel агол на злато прст 20,30,45,60 (толеранција: +/- 5 степен)
  24.Impedance толеранција +/- 5ohm
  дебелина 25.V-намалување на табла 0.6-3.0mm
  26. Макс мулти-настани <= 3
  27.Min толеранција на мелење слот +/- 0.15mm
  28.Ratio на дебелина на табла / големина дупки 12: 1